Bramy p.poż

Bramy p.poż to szczególny rodzaj bram, który wymaga bezwzględnego dopasowania, dlatego są dostępne głównie na indywidualne zamówienie. Poza względami estetycznymi i funkcjonalnymi bramy przeciwpożarowe pełnią podstawową funkcję, jaką jest ochrona przed pożarem poprzez oddzielenie strefy objętej ogniem od bezpiecznej. Umożliwia to bezpieczne opuszczenie zagrożonego budynku. W zależności od możliwości konstrukcyjnych (ograniczone miejsce wokół otworu, wysokość nadproża) zastosować można różne rozwiązania.

Oferowane przez nas bramy przeciwpożarowe cechują różne klasy odporności ogniowej EI30, EI60, EI120. Bramy te to bardzo długa żywotność, z gwarancją przewidzianą na 50 000 cyklów pracy. Czyni to z nich idealne rozwiązanie tam, gdzie niezbędna jest niezawodność pracy. Powierzchnie bram najczęściej wykonywane są z blachy ocynkowanej z możliwością wyboru blachy nierdzewnej. Dla poprawienia wartości wizualnych i lepszego wkomponowania brama przeciwpożarowa może być dodatkowo pomalowana na jeden z kolorów z palety RAL (w niektórych modelach można wybrać wykończenie z okleiny). Podobnie też nasze bramy wykonane mogą być w wersjach dźwięko- i dymoszczególnych na życzenie zainteresowanego.

Wśród bram przeciwpożarowych znajdą Państwo u nas:

  • bramy przeciwpożarowe rolowane,
  • bramy przeciwpożarowe przesuwne,
  • bramy przeciwpożarowe segmentowe.

Osobom chcącym zminimalizować koszty i zaoszczędzić miejsce polecamy nowoczesne przeciwpożarowe bramy segmentowe, które łączą funkcję bramy przemysłowej i przeciwpożarowej.

Potwierdzeniem jakości naszych bram p.poż jest zgodność ze standardami europejskimi  oraz posiadanie Aprobaty Technicznej Instytutu Techniki Budowlanej o nr AT-15-8452/2013. Wybrane bramy mogą być stosowane również w strefach I i II zagrożonych wybuchem. Zaufaj sprawdzonym i niezawodnym bramom p.poż, znajdź wersję, która najbardziej odpowiada Twoim możliwościom i poczuj się bezpiecznie, wiedząc, że jesteś pod właściwą ochroną.