Bramy rolowane garażowe

Bramy garażowe rolowane (określane również jako bramy garażowe roletowe czy też jako brama garażowa żaluzjowa) to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia minimum wykorzystania przestrzeni garażowej. Nie zajmuje miejsca pod sufitem i nie wymaga dodatkowej przestrzeni przed pomieszczeniem. Brama do garażu rolowana może być więc zastosowana tam, gdzie nie można zamontować ani bramy segmentowej, ani uchylnej, daje więc spore możliwości.

Skrzynka, do której zwijany jest pancerz bramy rolowanej, może znajdować się na zewnątrz, lub wewnątrz pomieszczenia na nadprożu. Mocowanie zewnętrzne stosuje się głównie wtedy, gdy nadproże jest za niskie. Prowadzenie pionowe stosowane w bramie rolowanej powoduje, że pancerz zwijany jest pionowo w górę na wał nawijający, nie wymagając dodatkowego miejsca. Bramy rolowane garażowe składają się z połączonych ze sobą lameli (szerokości 100 lub 70 mm) tworzących pancerz. Najczęściej bramy rolowane do garażu wykonywane są z profili aluminiowych (choć zdarzają się wersje stalowe), które dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową zapewniają dobrą izolację cieplną, co przekłada się na zachowanie ciepła w garażu.

Innowacyjne systemy stosowane w bramie rolowanej sprawiają, że jej obsługa nie sprawia problemów. Nowoczesne bramy garażowe rolowane wyposażone są bowiem najczęściej w napęd elektryczny w opcji podstawowej, nie wymagają więc dodatkowych nakładów finansowych. Specjalne zabezpieczenia (np. fotokomórki wykrywające przeszkodę) gwarantują bezpieczne użytkowanie, a  na wypadek awarii prądu stworzone zostały awaryjne systemy umożliwiające otwarcie bramy w postaci ręcznej korby.

Pragniesz, by Twoja brama wpisywała się w otaczającą stylistykę, pasowała do innych elementów domu? Oferujemy możliwość doboru wariantu kolorystycznego lub zastosowania specjalnych oklein, które sprawią, że brama rolowana w Twoim garażu będzie współgrała z pozostałymi elementami. Możesz również wybrać wariant z przeszkleniem.

Zobacz bramy garażowe rolowane (roletowe) w naszej ofercie i przekonaj się, jak przyjemny może być wyjazd z własnego garażu.